Çfarë do të jetë një pagim i mirë për investitorët e mia në poker?

E premte, 22 korrik, 2011 postuar nga sunnyboy 7:39
cubbydwp pyeti:

Unë jam që dëshirojnë të fillojnë të luajnë poker online më shumë seriozisht se unë kam parë. I përdorin për të vënë $ 50 mbi llogarinë time gjithë shpejtësinë dhe goditje atë në një orë duke luajtur në kufijtë unë nuk duhet të nisur në. Unë tani e kuptojnë unë duhet të luajë në kufijtë unë jam duke luajtur rehatshme në (unë duket për të bërë mirë, kur unë bëj këtë). Unë jam goxha i theu në këtë moment, kështu që unë nuk kam të holla për të vënë në llogarinë time. Kështu që unë isha duke menduar e duke i kërkuar miqtë dhe familjen për të investuar një bucks pak në mua duke luajtur poker. Im i sigurt se unë mund të merrni të mjaftueshme për 50 dollarë, por pyetja ime është ... Çfarë do të jetë një pay mirë jashtë për investitorët në qoftë se unë bëj mirë? Unë isha duke menduar dyfishuar atë që ata vënë në? (Ata vënë në $ 5, unë jap atyre $ 10) Më lejoni të dinë se çfarë mendoni ju djema. Faleminderit !!!
ju djema janë idiotë. Unë kam një punë, por të gjitha paratë e mia do të faturave. im vetëm 18. Unë luaj shumë mirë. por kam thënë unë u përpoq për të luajtur në blinds që werent e mirë për një bankroll $ 50 kështu që unë u frikësuar për të lirshme paratë e mia. dhe unë dua që njerëzit të investojnë kështu që unë mund të luajnë më të qetë dhe të nisem në nivele të vogla. vetëm përgjigje pyetja ime dont critize mua ju retards.

Kodi My Bonus
Tags:
Kategoria: Poker Pyetjet

4 Përgjigjet për të "Çfarë do të jetë një pagim i mirë për investitorët e mia në poker?"

 1. jamie B thotë:

  NFL Futboll Video

  Më vjen keq, por ju jeni me siguri do të ketë një kohë të vështirë gjetjen e dikush për të bankroll një lojtar të tillë padisiplinuar. Atë të shëndosha për mua si ju jeni kumar me atë që ju nuk mund të përballojë për të humbur dhe vënë veten në borxh nuk është një mënyrë shumë e mirë për të rregulluar atë.

  Tha se, kur një lojtar është financuan, unë mendoj se 20 për qind është një sasi të arsyeshme të paguajnë jashtë (dmth $ 1 për të çdo 5 $ investuar). Kjo është formula për kapitalin më të sipërmarrje.

 2. Vegas Matt thotë:

  Aced Poker Kodi Bonus

  Në përgjithësi kur dikush aksionet një lojtar për një turne, investitori merr 50% të asaj që ai e bën në turneun. Dyfishuar paratë e tyre ndoshta do të jetë i drejtë.

  Sinqerisht, unë dyshoj se ata do të shihni ndonjëherë këto para përsëri. Ju nuk do të mund të jetë mjaft e mirë për të bërë ndonjë gjë në qoftë se ju jeni të paturit se ndërtimi i shumë probleme në një blej $ 50 në online. Unë sinqerisht shpresoj se ata refuzojnë kërkesat tuaja për të holla dhe për të inkurajuar ju për të marrë një punë në qoftë se ju doni të holla për të rrezikoj me.

 3. LUI C thotë:

  Link Directory

  të bëhet një lojtar profesionist poker ,, Unë dyshoj ull të merrni larg me atë emrin gomar ,, gjithë ur ndodh 2 Dëgjoni është shippe dërguar (që do të thotë më jepni të gjitha patate të skuqura biatch të dhe pastaj u do të ketë një mundi të keqe dhe u do të qaj e ** ** do të rritet dhe pastaj u parë urself në një urë sepse pak para u kishte po ngushtuara në kazino dhe tregtari ******* që u kanë 2 japë atij një tip çdo herë u të fitojë një dorë në fund të nata u dha të gjitha fitimet ur dhe ur theu kështu u kërcejnë dhe u dont ndjehen një gjë të gjithë u parë tym dhe krijesa rreth u është sepse ur në ferr dhe pastaj u kuptojë jetën hat nuk është edhe aq keq, dhe njerëzit r get ok deri në mëngjes FFF dhe shkoni runnig hani shëndetshëm atëherë njerëzit janë duke shkuar 2 njoftimit uau do të ndjehen si një fitues ,, por në qoftë se u shkojnë 2 ferr u do të vuajnë dhe të merrni djegur përditshme dhe ata do të gatuaj lëkurë ur ,, kështu që unë jap u një Këshilla ndaluar fituar pak biatch dhe të bëjë diçka 4 ur vetë askush nuk do 2 jepte 2 U nëse u wnt 2 të jetë lojtari më i mirë poker vetëm ffffffffff bëni atë të shkojë 2 Vegas të bëhet një tregtar ose një barist dhe luajnë çdo lojë ffffff në dispozicion dhe pastaj u do të takohet ddanielnegranu dhe të marrë u në krahun e tij dhe ne do të shikojnë u në World Series Poker bërë ton e parave dhe u do të flasim për mua prson që changd ur jetën misareble dhe u do të më ftojë 2 Luaj Poker ,, dhe ne bëhen miqtë por u borxh mua e madhe kështu u merrni mua një fffff lmborgini murciealgo kështu që unë mund të merrni punnani ,,, anyways është më e mirë se ajo që bëjnë ur ,, ndaluar jrking jashtë dhe të shkojë 2 palestër dhe për të marrë një 2 artet marciale të përziera shkolla dhe të hedhur në erë të gjithë angr ur si unë mund të merrni nga atje si një fëmijë të vërtetë i lodhur në mënyrë të ndaluar FFF fituar dhe të fillojnë tommorrow ,, dhe let me know progrss ur nëse mot i shoh u në ferr

 4. gnrwar thotë:

  Partia Poker Bonus Kodi

  Si të tjerët kanë thënë, në qoftë se ju keni dikë duke mbështetur ju në një dyluftim, 50% PAS buy-in është i shlyer është shumë standarde.

  Për lojëra të holla, unë do ta bëj atë si aksione. Pra, për të bërë këtë shembull aq e lehtë për të kuptuar sa të jetë e mundur, në qoftë se ju doni $ 50 (e cila, gjithashtu siç e kanë thënë të tjerët, është shumë qesharak për dikë serioze) çdo dollar do të jetë me vlerë dy aksione. Pra, le të thonë se ju vënë në $ 10, daja yt Clyde vë në $ 15, hallë Marie ju hedh 5 $ dhe nënën tënde, Zoti e bekoftë zemra e saj kredive që ju $ 20. Kjo do të thotë që ju të mbajë 20 aksione, Clyde ka 30, Marie është e mirë për 10 dhe nëna juaj është ulur mjaft me 40. ju punoni jashtë një kornizë kohore me ta, thonë 6 muaj, dhe ju shkoni të luajnë lojë tuaj.

  Pas 6 muajsh është koha për t'u ulur poshtë me investitorët tuaj dhe ndanit fitimet. Le të thonë se ju keni bërë mirë dhe në kohën e 6 muaj, ju punoni bankroll tuaj deri në $ 150 (kjo do të bëjë matematikë lehtë). Të gjithë ne intereson është 100 $ fitimi dhe kjo është ajo që ne ndanit me investitorët tuaj. Ju merrni aksionet 20 tuaj e cila është me vlerë $ 20, Clyde bën $ 30 Nga 30 aksionet e tij, Marie depo 10 aksionet e saj në për $ 10 tuaj Moma € ™ s gjetjes se tharëse flokësh Shi € ™ s patur sytë në Wal-Mart me aksione 40 e saj ose $ 40. Kjo do të jetë koha kur të gjithë të vendosë nëse doni të bëni atë përsëri, ose nëse theyâ € ™ jeni gati për të mbështetur jashtë. Nëse ata duan të largohen, ata marrin paratë e tyre fillestar mbrapa, ose, ata mund të le të ngasin. Ata madje mund të dëshironi të riinvestojmë e re gjendet para mbrapa në ju. Ose mënyrë, ju kuptoj se sa njerëz kanë investuar në ju, dhe sa aksione çdo dollar është me vlerë. Ju mund të bëni çdo kosto të ndajnë 5 $ dhe vetëm 10 aksione për të punuar me ose diçka të tillë. Unë vetëm përdorur shembullin e mësipërm, sepse ai ka punuar jashtë ndërsa 100 aksione për 100% të $ 100.

  Sigurisht, në qoftë se ju goditje të gjitha, të gjithë është jashtë investimi i tyre, dhe ju mund të përpiqen për të marrë ato për të bërë atë përsëri.

  2004 WSOP Champion, Greg Raymer në fakt e bëri diçka të ngjashme në vitin 2002 dhe ai e përshkruan atë në detaje shumë të mirë në FAQâ € ™ s të faqen e tij ,. Check it out.

  Goodluck.

Lini një Përgjigju