Arkivi për 'Poker News' Category

Texas Holdem Rregullat - e dini rregullat dhe të fillojnë të fituar sot!

E diel, 9 maj, 2010 postuar nga sunnyboy 9:47 pm
Sean Moronse pyeti:


Texas Holdem është i shpejtë duke fituar popullaritet të drejtë tani, dhe ju mund të shihni popullaritetin e saj jo vetëm në turnet poker, por edhe në internet si. Një numër i konsiderueshëm i vendeve online poker dhe dhomat ofrojnë lojëra Holdem. Me popullaritetin e tij lulëzon, pots dhe shpërblime për këtë lojë kartën vazhdojë të rritet gjithashtu. Dhe me këtë, duket se do të jetë një eksperiencë emocionuese për t'u bashkuar me qindra dhe mijëra lojtarë që luajnë këtë variant të poker online. Por, para se të merrni kryer larg, është e rëndësishme që një kuptim i duhur i lojës duhet të bëhet në mënyrë që të zgjedh shanset tuaj. Ndoshta tani është koha për të kontrolluar nga rregullat e Texas Holdem.
Duke ditur rregullat e Texas Holdem është i rëndësishëm në mënyrë që të shijon plotësisht këtë lojë kartën dhe për të siguruar fitimet e ardhshme, si dhe. Objektivi i kësaj lojë kartën është për të bërë më të mirë të pesë card poker dorën përdorur dy karta në dorë që mund të kombinohet me pesë kartat e komunitetit të vendosura në tryezë. Lojë lëviz clockwise dhe një buton është i pranishëm dhe ky buton do të tregojë kush e ka pozitën tregtari.

Nëse doni të dini rregullat e Texas Holdem, është e domosdoshme, si dhe për të kontrolluar nga shumë terma të përdorura në këtë lojë kartën. Një term që ju duhet të dini është i verbër. Shpesh dy lojtarët do të detyrojë bast dhe këto janë të njohura si blinds. Marrëveshja është procesi i merret çdo lojtar me dy karta vrimë dhe kjo është Qëllimi i lojës për të kombinuar të dy kartat me pesë letra që është vendosur në tryezë. Raundi i parë i basteve do të ndodhë menjëherë pas marrëveshjes. I pari për të bërë lëvizje është ai në të majtë të verbër të mëdha. Dhe ai person ka tre opsione; ai mund të dele, telefononi ose madje edhe të rritur. Nëse ai vendos të thërrasë, atëherë ai duhet të paguajë një shumë të barabartë me bastin e madh. Ngritja thjesht duke rritur sasinë e parave. Për raundet pasuar, lojtarët ende ka këto tre opsione.

Bie është një tjetër term që duhet të kuptohet mirë dhe kjo të ndodhë menjëherë pas raundit të parë të basteve. Raundi i dytë i basteve do të fillojë nga lojtar në të majtë të tregtari. Ai ka mundësi për dele, për të bast apo edhe të kontrolluar. Kontrolli do të thotë që ju të qëndroni në anën pa basteve dhe do të pezullojë vendimin derisa të kthehet e ardhshëm. Një tjetër term që duhet të mbahet mend në përputhje me rregullat e Texas Holdem është raundi i tretë i basteve. Ky raund është i njëjtë me atë të mëparshme, por me një fshij; kur kjo është lojërat kufi bast fikse duhet të dyfishohet dhe do të mbetet në këtë mënyrë deri në raundin e fundit. Lumi dhe rruga e pestë janë trajtuar të përballet me deri dhe që është ndjekur nga raundin e katërt të basteve.

Të gjitha rregullat e Texas Holdem të çojë në shkëmbim; kjo është ajo ku kartat janë zbuluar dhe personi i cili është Kartat elektronike nuk janë të vlerës më të lartë fiton të gjitha. Nëse dy lojtarë të ndajnë nderon, atëherë tenxhere do të ndahet.WPT Satellites
Tags:
Kategoria: Poker Lajme

Playing Texas Holdem si një fillestar

E shtunë, 8 maj, 2010 postuar nga sunnyboy 5:56 am
Amrendra Kr. Singh pyeti:

Nëse ju jeni një fillestar, atëherë Texas Holdem mund të jetë një fillim i mirë në poker lojë hobi. Shumë prej jush sapo kanë frikë nga kompleksiteti dhe mbetet gjithmonë në kërkim për një opsion të thjeshtë duke luajtur. Që poker lojë është bërë një nga opsionet më të dëshiruara rekreative, ju gjithashtu mund të mos jetë i paprekur me një lojë të tillë interesante. Ka mundësi të shumta për marrjen tuaj një udhëtim i poker lojës me lojërat e saj të ndryshme. Por vetëm Forma e thjeshtë dhe naive të lojës mund të përshtaten faturën tuaj këtu. Gjueti në e vjetër duke thënë se një pus të fillojë gjysmë është bërë është e sigurt se Texas Holdem mund të jetë zgjidhja më e mirë e tyre për të mirë dhe më të gjatë hipur tuaj poker.

Ndryshe në Omaha të lartë ose 7 Card Stud cilat sjellin për shumë kompleksitet, Texas Holdem është mjaft e thjeshtë për të kuptuar në kohë shumë më pak. Thjesht duke ditur disa nga bazat e lojës dhe kaloi disa orë duke parë të tjerët, ju mund të vijnë për të luajtur si një ekspert.Bazat e lojësQë bast është e përbashkët për të gjitha poker games ju do së pari kurioz rreth duke e ditur këtë opsion këtu. Struktura bast në Texas Holdem është shumë e thjeshtë dhe ajo fillon gjithmonë me lojtarë të lënë për tregtarin një. Shuma bast është e paracaktuar dhe starters bast pa parë duart e tyre. Një kuvertë i plotë i kartelës është përdorur në këtë lojë e cila e dërgoi nga tregtari dhe është trajtuar dy karta të përballet me poshtë për çdo lojtar. Shpesh lojtarë të quajmë këto duart vrimë ose kartat xhep. Bast i raundit të parë ose pas trajtimin e kartave xhepi fillon me lojtar e majtë të këtyre dy betters verbër. Struktura bast nuk është gjithmonë konstante dhe mund të ndryshojnë me vendimet e marra nga lojtarët. Varësisht nga nevoja që ata mund të telefononi, rritur, apo edhe dele mundësitë bast.

Pasi bast ka mbaruar, tregtari gjej kartë të lartë nga kartat e pjesa më e madhe për të kaloni çdo lloj mashtrimit dhe pastaj të marrë jashtë tre kartat nga lartë përballet me lart. Këto janë karta që mund të merren në një kohë për të bërë kombinimin më të mirë me të dy atë trajtohen në fillim me ndonjë nga lojtarët. Këto tre karta janë quajtur shpesh si dështim.

Bast tjetër raund fillon nga personi majtë për tregtarin. Dhe përsëri tregtari rrokullisje një kartë nga foletë e mbetura e kartës dhe të zgjedhë një tjetër slot e tre të japin lojtarëve një shans për të bërë dorë poker i 5 karta picking çdo dy prej tyre.

Tani në çdo më tej raundin bast fillon një lënë për tregtarët dhe në fund tregtari djeg një kartë nga pjesa më e madhe në dispozicion dhe të përballet me lart pjesa e mbetur. Ky është momenti tani lojtarët bëjnë duart e tyre përfundimtare me një kombinim të kartave të tyre xhepi dhe kartat e komunitetit. Këto duart përfundimtare janë pastaj të nxjerr plotësisht se është zakonisht e di si tregohet në këtë lojë. Lojtarët që tregon dorën më të mirë fiton lojën. Shpesh lojtarët me duart e barabarta të ndajnë fitimet edhe në varësi me zgjedhjet e tyre.

Nuk ka dyshim, ky informacion mund të ju ndihmojë të kuptojnë lojë më të mirë, por të jetë një lojtar i mirë që ju më mirë të fillojnë të luajnë lojë një herë duke marrë në lojë. Kjo lojë është shumë

Të përbashkët dhe mund të luhet offline dhe online të dy. Offline vende janë më të zakonshme dhe të keni përvojën e tij ose në kazinove apo në shtëpi. Një formë tjetër apo duke luajtur në internet shumë po bëhet ritmin me rritjen e prirje për të. Tani një numër i dhomave online poker janë në dispozicion që ofrojnë argëtim të madh dhe do t'ju japë mundësinë për të luajtur plotësisht në mjedis kazino edhe ulur nga shtëpia juaj.Link Directory
Tags:
Kategoria: Poker Lajme

Rregullat Texas Holdem - Si për të fituar Cash Lojra Online

E mërkurë, 5 maj, 2010 postuar nga sunnyboy 9:44 pm
Sean Moronse pyeti:


Si për të luajtur Holdem Texas është një pyetje e djegur shumë lojtarë të uritur poker pyesni kur duke filluar në botën e online poker. Holdem Online Texas është një nga më të mëdha dhe më fitimprurëse lojrave në internet dhe me strategjinë e duhur ju do të jetë në gjendje të përfitojnë të jashtëzakonshme. Gjëja e parë që ju duhet të bëni nëse e re në tuaj poker është luaj falas Holdem Online Texas deri sa ju të merrni një të ndjehen mirë për stilin e Teksasit Online holdem. Gjëja më e keqe që ju mund të bëni është të holla depozitë dhe kërcej të drejtë në duke luajtur lojëra të holla. Kjo mund të shkaktojë që ju të shkoni në anim dhe të humbasin ton e parave dhe për të marrë dekurajohen dhe nuk luajnë poker në internet përsëri.

Pasi të keni marrë të ndjehen të luajtur lojra falas Holdem texas, tani është koha për të depozituar paratë dhe luajnë Holdem kufi aksione të ulët fituese. Këtu është texas holdem poker strategji që kam përdorur që ka punuar si një hajmali.

1. Filloni me anim të plotë poker ose Poker Stars me një depozitë prej $ 50,00
2. Ju do të merrni një bonus depozitë 100%, kështu që teorikisht do të jenë duke filluar me 100 bucks.

3 Filloni në 05 / .10 blinds, duke u përpjekur për të ndërtuar rafte tuaj chip

4. Mbani një rekord se si e keni kryer çdo seancë, të përpiqet për të kufizuar atë për një orë një sesion dhe të shohim se sa para keni bërë që në atë çast.

Duke përdorur këto 4 këshilla poker kur duke filluar nga, ju do të rrisë fitimet e tua të jashtëzakonshme. Lojëra të holla mund të jetë e vështirë, por me disiplinën e duhur ajo mund të jetë një nga lojërat më fitimprurëse ndonjëherë. Çelësi për të fituar nuk është duke shkuar në anim. Të jesh në gjendje të ecin larg nga kompjuteri dhe të marrë një pushim pa humbur të gjitha paratë tuaja ndan Pro nga newbies. Mësoni se si të qëndrojnë të disiplinuar dhe llogaritjen texas holdem shanset tuaja poker do të ndihmojë shumë të rrisë fitimet tuaja gjithashtu.

Menaxhimi i Bankroll është gjithashtu një tjetër komponent i rëndësishëm i të qënit një lojtar i suksesshëm poker online. Duke luajtur në aksionet e duhura dhe konkurrentët e drejtë do të bëjë xhepat tuaj të plotë. Playing aksionet e gabuar dhe konkurrentët e gabuara do të thyejnë xhepat tuaj dhe të shkaktojë që të humbni, jo vetëm që humbin, por humbasin në një nxitim! Në qoftë se ju doni të luajnë jashtë bankroll tuaj ju lutem vetëm të rrinë në Texas Holdem Arcade lojra falas ose Texas Holdem. Të holla të vërtetë vetëm nuk është për ty. Unë u rrit deri shikuar Doyle Brunson gjatë viteve dhe ai pa dyshim ka formësuar lojën time sot. Duke lexuar librat e tij kam qenë gjithashtu në gjendje të kthehet lojë tim rreth në fillim të karrierës sime. Nuk ka nevojë për të dalë dhe për të blerë një asistent holdem apo ndonjë mjet tjetër Texas Holdem që do të ndihmojë lojë tuaj. E vetmja gjë që ju duhet të dini është se si për të bërë një të qëndrueshme duke luajtur ardhurat lojra të holla online. Ka kaq shumë lojtarë të keq, ju keni nevojë për të përfituar dhe për të marrë paratë! Fat të mbarë te tavolinat e pokerit dhe mund perënditë poker jetë me ju!Titan Poker Bonus Kodi
Ditë:
Kategoria: Poker Lajme

Online Texas Holdem-Mëso Si për të vazhdueshme të fitojë sot!

E diel, maj 2, 2010 postuar nga sunnyboy 4:30 am
Sean Moronse pyeti:


Texas Holdem është një nga variacionet më të popullarizuara të poker lojë. Ka dy lloje të Texas Holdem Poker - kufiri dhe lloji nuk ka limit. Për fillestar dhe lojtarët të sigurta, kufiri Texas Holdem është lloji më i sigurt për të luajtur. Në anën tjetër, rrezik mbajtësve dhe më shumë lojtarë të avancuara mund të sipërmarrje jashtë në asnjë limit Texas Holdem. Çfarëdo që ju zgjidhni për të luajtur, ju mund ta bëni këtë të drejtë në komoditetin e shtëpisë tuaj shumë vetë me internet Texas Holdem.

Si me forma të tjera të fatit, qëllimi përfundimtar i të luajtur në internet Texas Holdem është për të fituar. Edhe më mirë është për të fituar në internet Texas Holdem vazhdimisht. Ju pastaj shtrohet pyetja se si ju do të jetë në gjendje të bëjë atë. Përgjigjja është e thjeshtë dhe është përmendur më poshtë si këshilla për përmirësimin e lojës tuaj në mënyrë që të fitojë vazhdimisht në internet Texas Holdem.

Ju nuk do të fitojë në qoftë se ju nuk jeni të njohur me zhvillimin e ndeshjes është luajtur dhe çfarë rregullat e saj janë të pashprehur. Prandaj, ju duhet të mbani në lexim artikuj dhe këshilla se si të luajë Texas Holdem me potencialin më të madh për të fituar. Me hulumtim, ju nuk e vetëm të marrë këtë informacion, por ajo gjithashtu do të ju tregojnë mënyrat që lojtarët e tjerë janë duke luajtur lojën e tyre. Kjo është e rëndësishme në mënyrë që ju mund të marrë parasysh se si kundërshtarët tuaj janë duke bërë thirrjet e tyre dhe për të përshtatur në përputhje me rrethanat juaji.

Tip i dytë për të fituar në internet Texas Holdem është për të praktikuar vazhdimisht. Procesi i praktikuar dhe luajnë të njëjtën lojë mbi dhe mbi mund të bëhet mjaft lindi, por është e rëndësishme në mënyrë që ju do të ndërtojë aftësitë tuaja njohëse të cilat do të mundësojnë që të bëhet një lojtar më të mirë. Të menduarit e shpejtë dhe inteligjent është i nevojshëm në poker dhe me praktikë kjo vetëm do të vijë automatike për ju. Disa do të sugjeroj duke luajtur lojra falas online, si praktikë dhe ndërsa kjo mund të ndihmojë pak, ajo nuk është shumë e mençur për të bërë kështu që gjithmonë që nga lojtarë të tjerë në të njëjtën lojë mund mashtrime të gjithë ata duan, sepse nuk ka asgjë në rrezik.

Përveç praktikë të vazhdueshme, ju duhet të jetë këmbëngulës kur luajnë lojë. Ju nuk duhet të heqë dorë menjëherë, sepse ka mësime për të mësuar me çdo lojë të humbur. Ju poashtu mund të shikoni lojtarë të tjerë të mirë dhe të vëzhgojë se si ata fituan lojë të veçantë. Por, pasi që lojërat janë bërë në internet, ju duhet të sigurojë lejen nga lojtar ju do të respektojë në qoftë se ajo është në rregull për atë për ju për të bërë këtë. Ju edhe mund të praktikoni duke parashikuar se çfarë lojtarët tjerë kanë në duart e tyre, ndërsa të kontrolluar nga lojtar më të mirë. Kur ju jeni në gjendje të parashikojnë këtë si duhet, atëherë ju jeni në rrugën tuaj për të fituar në internet Texas Holdem.

Sigurisht, që nga Texas Holdem është ende poker, ju duhet të jetë në gjendje të thiktë saktë rrugën tuaj jashtë, ndërsa rrit mbi aksionet. Gjasat më të larta mund të barabartë rrezik më të lartë, por ajo gjithashtu është e barabartë me sasi të lartë të parave tenxhere. Një gjë e fundit, të përfitojnë nga çdo shteg që një lojtar do të krijojë në lojë e tij në mënyrë që ju do të fitojë në fund.NFL Futboll Video
Tags:
Kategoria: Poker Lajme

Texas Holdem Pre-Flop Tips - një udhëzues 7 Hapi për fitues e enëve Big!

E premte, prill 30, 2010 postuar nga sunnyboy 11:51 pm
Sacha Tarkovsky pyeti:


Ju duhet të luajë me kujdes në Texas Holdem para-bie në qoftë se ju doni të fitojë të marrë të drejtën tuaj para-bie dhe ju mund të bjerë jashtë kur ju nuk keni shans për të fituar dhe të qëndrojnë në kur ju bëni.

Këtu janë disa këshilla Texas holdem para-bie për t'ju ndihmuar të fitojë dhe të fitojë të mëdha!

Texas Holdem Pre-Flop Tip 1 - Numri i lojtarëve

Së pari, ju duhet të marrin në konsideratë numrin e lojtarëve në tryezë.

Për shembull, me 10 lojtarë, për shembull, ka një shans më të mirë të dikujt që ka një dorë të mirë, sesa në lojëra me pak lojtarë.

Lojtaret duhet të jenë lojërat më të mëdha më konservatore dhe më pak agresive sa më shumë lojtarë do të thotë shanset e ju ka uljen më të mirë të dorës.

Texas Holdem para-bie Tip 2 - Lojtaret Playing Style

Shikoni të gjithë lojtarët e tjerë dhe se si ata janë duke luajtur në duart e tyre. Përshtatur strategjinë tuaj në përputhje me rrethanat për të marrë ato në dhe mundi ata.

Nëse ju shikoni një lojtar është ngritur çdo anë para-bie, ju duhet të luajnë të forta.

Ju pastaj mund të hequr ato nga tabela kur ju keni një dorë të mirë të mjaftueshme në xhep para-bie.

Texas Holdem para-bie Tip 3 - patate të skuqura tuaj

Nëse keni vetëm një numër të vogël të patate të skuqura të luajë me kujdes dhe zgjidhni një dorë për të bast mbi, duke shpresuar për të marrë sa më shumë lojtarë të përfshirë si të jetë e mundur për një tenxhere të mirë madhësi.

Në të kundërt, nëse ju keni një sasi të madhe të patate të skuqura, ju mund të përballojë për të marrë baste the-rrezik më të lartë më të lartë pagim dhe të luajë në amore stil agresiv si keni bankroll për të mbështetur ju lart.

Texas Holdem bie para Këshillë 4 - Tabela Position

Është një fakt themelor që lojtarët në pozita fund mund të ndikojë

madhësia e tenxhere më shumë se lojtarët në pozitë në fillim dhe ju duhet të mbani gjithmonë këtë në mendje.

Kjo është kritike në periudhën e para-bie.

Nëse ju jeni në pozitë fillim ju thjesht keni ide të kufizuar të asaj që lojtarë të tjerë kanë dhe kjo duhet të diktojë luajnë tuaj.

Lojtaret duhet të jenë të kujdesshëm kur luajnë duart nga pozita e hershme.

Lojtarët në pozitë fund mund të luajë në duart e dobëta me më pak frikë e humbjes.

Texas Holdem bie para Këshillë 5 - Di Duart për të luajtur

Që duart janë më shumë gjasa të japin një fitore në para-bie?

Nuk është shumë e materialit të lirë që do t'ju ndihmojë të përcaktojë shanset, derisa ata të bëhen natyrë e dytë për ju, kështu që bëjnë përdorimin e tyre duke luajtur dhe llogaritjen shanset në këtë periudhë është kritike.

Tip 6 - Duke pritur për shfaqjen e duhur

Ndoshta aftësi më të rëndësishme para-bie për të mësuar është që të jetë i durueshëm unemotional dhe të luajë me disiplinë duke pritur për të djathtën për të luajtur.

Kjo do të thotë vetëm duke luajtur kur shanset janë në favorin tuaj

Ju duhet të mundë të gjithë lojtarët e tjerë dhe në një tavolinë prej 10 për shembull, statistikat do të jetë se dora jote nuk është thjesht mjaft e mirë shumicën e kohës.

Gjithkush dëshiron të luajë për tenxhere të mëdha, por në qoftë se ju të luajnë shumë shpesh ju do të përfundojë një humbës.

Një përparësi për të qenë nga tenxhere, do të thotë që ju mund të studiojë lojtarë të tjerë stil nga një pikë të shkëputura të parë për të ju dhënë informacion të vlefshëm në stilin e tyre të lojës, për të përdorur kundër tyre më vonë!

Texas Holdem para-bie Tip 7 - Praktika

Siç e dimë të gjithë Texas Holdem është një lojë e psikologjisë dhe kjo fillon në para-bie.

Ajo merr një marrëveshje të mirë të praktikës për të zotëruar këshilla më lart. Ata janë të gjithë të lehtë në letër, por të ndryshme, kur ju jeni duke luajtur me paratë e vërtetë në linjë.

A mos presin rezultate brenda natës - Praktika e bën të përsosur, kështu që luajnë në aksionet tavolina të ulëta dhe të punojnë në rrugën tuaj deri në lojrat e vështirë si ju fitojnë përvojë.

Në kohë ju do të jetë në gjendje të zbatojë të gjitha këshilla e mësipërme dhe të fillojnë të fituar të mëdha në Texas Holdem.Bonus Doyles Room
Tags:
Kategoria: Poker Lajme

Texas Holdem Hands - Si për të fituar duke luajtur lojëra të holla

E hënë, prill 19, 2010 postuar nga sunnyboy 9:27 am
Sean Moronse pyeti:


Shumica e njerëzve të luajë Holdem Texas, veçanërisht falas Holdem Online Texas. Kur ata luajnë, askush nuk të vërtetë e kupton fuqinë e duarve tuaja Texas Holdem që janë përdorur si armë vdekjeprurëse për lojëra të holla. Texas Holdem lojra online falas, veçanërisht luaj lojra cash para janë luajtur shumë më ndryshe se lojëra të holla të holla të vërtetë. Këshilla ime më e mirë është për të luajtur Holdem Texas për para të vërteta sidomos luajtur texas holdem internet. Ja se çfarë ju duhet të bëni. Gjëja më e mirë që ju ndoshta mund të bëni është të depozitave rreth $ 50,00. Kjo është depozita minimale në faqet më të madhe, sidomos ato të mëdha si poker plotë anim dhe bast përfundimtar. Kur ju depozitoni $ 50,00 ju duhet të luajnë me kujdes dhe të fillojnë në nivel të verbër .05 / .10. Nëse ju nuk e dini se si të luajë Holdem Texas unë sugjeroj që ju të mësoni të shpejtë. Kjo është një nga lojërat më të mëdha online për të luajtur, sidomos për një fitim të madh dhe të jetesës. Në nivelin e 05 / .10 blej minimale në është $ 2,00 dhe lojtarët në këtë nivel janë absolutisht të tmerrshme.

Çelësi në nivelin e .5 / .10 është si më poshtë:

1.HAVE DURIMI-Nuk ka nevojë për të treguar Bluffs, të luajnë si një maniak, etj Ata kryesore është vetëm duke pasur durim dhe duke pritur për duart e duhura. Në këtë nivel nuk ka nevojë të jetë i zbukuruar. Këshilla më e mirë unë mund të ju ofrojnë është që të presë për një AA, KK, QQ, AK, AQ dhe të bëjë lëvizje tuaj. Lojtarët në këtë nivel do të kërkojë një të gjitha në agjërim edhe pse ata mund të kenë vetëm një dorë margjinal. Unë shoh atë çdo ditë, gjatë gjithë ditës. Thjesht shkoni shikoni në një tavolinë .5 / .10. Besoni atë apo jo, ka disa pots që të merrni më shumë se 30 bucks edhe në këto lloje të kunjeve. Çelësi për të fituar lojëra të holla është e thjeshtë. Ju duhet të zhvillojnë një strategji Texas Holdem dhe paguhen jashtë nga Teksasi grupe Holdem Poker.

2.Texas Holdem Poker Set-Kjo është larg nga dora e vdekjeprurëse në poker dhe mund të fitojë ju apo t'ju kushtojë një sasi të madhe të bankroll tuaj. Ju mund të shihni një ndjenjë të nxehtë dhe drejt në bord dhe të dinë për të marrë jashtë. Një Poker vendosur? Ju nuk mund të shihni këtë në bord dhe as mund kundërshtari juaj. Kjo është arsyeja pse ju do të paguhen nga një grup Texas Holdem Poker.

Duke pasur durim në Teksas holdem poker games online do të jetë një çelës për suksesin tuaj. Gjëja më e mirë për të luajtur lojëra të holla në internet është fakti se ju mund të multi-tryezë si shumë lojëra poker si ju dëshironi në një kohë. Duke luajtur Holdem Texas personalisht vetëm do të ju lejojnë të luajë 1 lojë në një kohë. Jo vetëm që ju do të mbeturinave të gjitha paratë tuaja të udhëtonte për në një kazino në rënie para për të gazit në pothuajse 4 dollarë një gallon! Një biletë avioni mund t'ju kushtojë 400 bucks! Ajo është vetëm e mençur për të luajtur në komoditetin e shtëpisë tuaj. Ju uroj të mirë e fat në tavolinat e pokerit dhe çelësi për të qenë i suksesshëm është të kesh durim.Bëni vet fillestar Poker Tournament
Tags:
Kategoria: Poker Lajme

Të ulët-down në Texas Holdem

E diel, prill 11, 2010 postuar nga sunnyboy 5:21 pm
Tom Wilson pyeti:


Texas Holdem është një lojë shumë e popullarizuar poker luajtur në kazinove të Amerikës së Veriut. Si ju të luajnë Strategjia Texas Holdem? Kjo është një lojë kartë luajtur midis 2 - 11 lojtarë me një kuvertë 52 kartë. Dy letra (karta xhep) janë trajtuar njëra pas një, të përballet me poshtë, duke filluar me tregtarin. Pastaj vjen bast ndjekur nga "dështim", ose tregtari shërben tre "komunitetit" kartat në mes të tabelës. Bast ndodh përsëri. "Kthesa", ose kartela e katërt komuniteti është trajtuar jashtë ardhshëm. Është koha për bast të ndodhë përsëri. Kartë Fundit Komuniteti i doli quhet "lumi", e cila pas të bast ndodh për herë të fundit. Kjo çon në një përballje.

Është e domosdoshme të dini se si të luajë Strategjia Texas Holdem para se të fillojnë të luajnë atë. Çdo lojtar mund të "dele" dhe të lënë në çdo moment të lojës, konfiskim të tërë bastin e tij. Duke filluar nga personi i cili betted pari, të gjithë lojtarët të tregojnë kartat e tyre një nga një. Secili është i lejuar të përdorin dy kartat e tij xhep dhe pesë kartat e komunitetit për të bërë më të mirë 5-kartë. "Bordi luan" kur të gjithë pesë kartat e komunitetit bërë dorën më të mirë, dhe tenxhere është e ndarë në mënyrë të barabartë atëherë.

Në fillim të lojës, dy persona të ulur në të majtë të menjëhershëm të tregtari të vendosur "të verbër e vogël" dhe "big blind" në tenxhere. Ndërsa bast, një lojtar mund të zgjedhin për dele, telefononi ose të rritur. Lojtari, i cili qëndron deri në fund të lojës dhe ka dorën më të mirë, fiton tenxhere.

Strategjia Texas Holdem

Bluffing është ndoshta nga më të Texas Holdem Strategjisë. Kur ju Bluff, ju të përpiqet të bëjë kundërshtarët tuaj të mendojnë se ju keni marrë një dorë të mirë, atëherë ju me të vërtetë të bëjë.

Slow-playing është një tjetër strategji në të cilën një lojtar bets dobët edhe kur ai mban një dorë të fortë.

Pozita e lojtarëve rreth tryezës është një tjetër faktor që kontribuon për të fituar apo humbjen e tyre. Si Qasja luajnë Strategjia Texas Holdem në qoftë se ju jeni ulur në një pozicion më vonë në lidhje me tregtarin? Në fakt, ky është një avantazh për lojtar. Ai ka kohë për të vlerësuar kundërshtarët e tij dhe të luajë në përputhje me rrethanat.

Ngritja është një mënyrë pothuajse i sigurt për të fituar edhe në qoftë se ju nuk e dini shumë Strategjisë Texas Holdem rreth. Ndonjëherë, ajo çon në kundërshtarët kanate shpejt, dhe gjithmonë ajo çon në një tenxhere të madhe për të fituar. Në qoftë se kjo rezulton në thirrje nga kundërshtarët, lojtari mund të fitojë njohuri në fuqinë e rivalëve të tij. Thirrja ndjeshme mund të jetë një tjetër strategji për të fituar. Ai merr për të parë më shumë karta dhe gjithashtu nga "thirrje të qetë", ai mund të joshur kundërshtarët e tij të "mbi quajnë" duke rritur sasinë tenxhere.Tilt Full Kodi Bonus
Tags:
Kategoria: Poker Lajme

Texas Holdem Poker - Mëso Si të bëhet një Fitim Uluni-N-Go lojtarit

E hënë, mars 22, 2010 postuar nga sunnyboy 0:39 pm
Sean Moronse pyeti:


Në qoftë se ju kurrë nuk përjetojnë se si ndihet të luajë Sit N Go turneun atëherë ju më mirë watch out që ndoshta ju jeni të humbur një pjesë ëmbël e luajtur Texas Holdem online. Me anë të luajtur Sit n Go turne, paratë nuk është e vetmja gjë që ju mund të korrin nga suksesin tuaj, por ju do të merrni edhe mundësi të shijojnë lumturinë intensive që e bën lojë një rrëmujë e madhe e stresit.

Playing Sit N Go është shumë e krahasueshme me fizikisht duke luajtur në tryezën e fundit në një turne të madh. Nëse ju e dini mashtrim, ju madje mund të them lamtumirë procesin mërzitshëm të luajnë për orë të tëra vetëm që të ketë mundësi për të arritur në tryezë përfundimtar. Sit N Go mund të drejtë përpara ju të sjellë në tryezë përfundimtar në asnjë kohë. Nëse ju doni që të bashkohet me lojtarë të tjerë të shquar të të lojës, atëherë ju patjetër duhet të jepni disa kohë për të lexuar udhëzimet e shënuara më poshtë:

1. Mos hani më shumë se çfarë ju mund të përtyp: Stop Playing me kaq shumë Duart

Faji më e zakonshme që lojtarët do të bëjë në të luajtur Texas Hold em është se ata do të angazhohen në një lojë me kaq shumë duarve. Në qoftë se ju thjesht të fillojë me dorën më të mirë, atëherë ka një mundësi e madhe që ju do të përfundojë me edhe dorën më të mirë. Nëse megjithatë ju të përpiqet të luajë me dy karta me qëllim të flopping diçka të denjë, atëherë ju vetëm do të përfundojë si i dytë më i mirë që mund të çojë për ju që të paguani jashtë kundërshtarët tuaj shumë. Dhe, edhe pse ju nuk bëni ndonjë dorë, patate të skuqura do të jepet vetëm të marr gjak larg që ju do të shpaguaj humbura tuaj flops kështu që ju nuk do të keni mjaft gjatë momentin kur ju më në fund goditi.

2. Beteja të ketë një nivel të menduarit dytë

A nuk e kanë për qëllim për të vënë dorën në një vakum. Duke pasur parasysh se ju posedojnë një ndjenjë të nxehtë, edhe pse ka ende një palë të lartë në bord dhe ka ky kundërshtar agresiv i cili është bast fort. Ju duhet të përpiqen të mendojnë për faktin se ai mund të ketë një shtëpi të plotë. Vetëm në rast se një lojtar rritet vetëm para bie atëherë rezultati çon në tre karta të ulëta, ju duhet të mbani mend gjasat që ai është duke u përpjekur për të bast në kartat e larta dhe në fund deri humbur edhe në qoftë se ajo që ju të vërtetë kanë nuk është se i fortë.

3. Shkoni për të Nivelit të Tretë të menduarit

Në duke luajtur online Texas Holdem, përveç guessing se çfarë posedon kundërshtari juaj, vetëm përpiqen të mendojnë për atë që ai do të mendojnë për ty. Edhe pse kjo është më e lehtë tha se bëhet, thjesht shkoni në me qëllim tuaj të vënë veten në këmbët e kundërshtarit tuaj dhe të imagjinojmë se çfarë ju do të mendoni se në rast se ju jeni në këpucët e tij.

4. Praktika e bën të përsosur

Edhe pse kjo është këshilla më e zakonshme që mund të sugjerojnë, ende është një rekomandim i rëndësishëm që dikush duhet të kuptojnë. Të marrë një orë duke shkuar nga një blog në një tjetër mënyrë që ju të mund të familjarizohen mashtrim.Poker Lajme
Tags:
Kategoria: Poker Lajme

Texas Holdem - Harroje Limit Lojra Luaj No Limits për fitime të mëdha

E martë, mars 16, 2010 postuar nga sunnyboy 1:24 pm
Sacha Tarkovsky pyeti:


Edhe pse lojërat janë të ngjashme Nuk ka limit Texas Holdem kërkon nivele të larta të shkathtësive dhe një instinkt vrasës, lojtarët në qoftë se këta dy faktorë janë kombinuar mund të bëjë një shumë të holla

Nëse jeni serioz në lidhje me marrjen e parave të mëdha në Texas Holdem, harrojmë lojra kufi dhe të luajnë kufij dhe me aftësitë e duhura dhe mentaliteti ardhurat pushteti juaj është e pakufizuar.

Le të shikojmë në dallimet e mëdha mes dy lojra dhe pse nuk ka limit Texas Holdem është lojë për lojtar serioz.

Psikologjia është më e rëndësishme

Në kufi Hold'em ", dora më e mirë fiton" më shpesh se asnjë Holdem kufitare dhe kjo është me të vërtetë për shkak se rreziqet janë të ulëta dhe kjo është shumë më e lehtë për kundërshtarët tuaj për të luajtur ju, pasi rreziku i tyre është në thelb i kufizuar.

Në pa kufij lojëra, psikologjia është shumë më e rëndësishme dhe ju jeni në thelb duke luajtur kundërshtarin tuaj, e jo kartat dhe ju nuk duhet vetëm aftësi, por një mendim të fortë si ju betejë me kundërshtarët tuaj.

Një lojë shumë skilfull

Nuk ka limit Holdem një grup më të gjerë të strategjive për një lojtar të aftë për të përdorur kundër kundërshtarëve të pakualifikuar se në lojëra kufi.

Në një lojë nuk ka kufi, aftësi të tilla si bluffing dhe të ndryshme madhësi bast mund të përdoren në mënyrë më efektive, në këmbë të gabuar lojtarë të tjerë.

Kurajo dhe duke qenë në ofensivë

Në të dyja kufi dhe nuk ka limit, duke qenë në ofensivë është më e favorshme se sa të thirrësi.

Nuk ka lojëra kufi vënë një premium shumë të lartë iniciativën pastaj kufizojnë lojra.

Ju mund të bëni baste të mëdha, të rritur dhe të shkojnë në ofensivë.

Bast dhe ngritjen kanë shumë më tepër ndikim në asnjë lojëra kufi dhe në qoftë se ju keni aftësi dhe guxim ju mund t'i përdorë ato në kohën e duhur për të shtypur kundërshtarët tuaj.

Nuk ka limit Texas Holdem është një lojë brutale dhe vetëm të fuqishmit mbijetojnë.

Kjo është një lojë ku guximi dhe një psikologji të fortë janë të nevojshme për të ekzekutuar aftësitë e një lojtar ka për të fituar tenxhere të mëdha. Chip Size

Në asnjë kufi Holdem, sasia e patate të skuqura që një person ka, është një nga faktorët më të mëdha që ndikojnë luajnë kundër tyre.

Nëse keni 4000 $ në para jush dhe kundërshtari juaj ka $ 500, ju menjëherë të keni dorën e sipërme dhe një avantazh mbi ta.

Madhësia e bankroll që ju keni në dispozicionin tuaj, kundër lojtarëve të tjerë, është një faktor i madh në mënyrë që ju të luajnë i cili nuk është i pranishëm në lojëra kufi.

Vetëm të fuqishmit mbijetojnë

Limit Holdem poker ka mosmarrëveshje të favorshme, që do të thotë lojtarët mund të telefononi ju lehtë.

Problemi për lojtar më të aftë është lojtarë të tjerë të drejtuar ata poshtë në shumë raste me duart idiote.

Kjo është për shkak se ata vërtetë nuk e di se si të luajë, por një faktor më i rëndësishëm është se shanset janë të favorshme dhe ata nuk kanë aq shumë për të humbur, kështu që është me vlerë të rrezikut.

Kjo sigurisht nuk është aq në asnjë lojëra .limits dhe lojtarë të mirë mund të marrë nga lojtarët rishtar dhe duart e lodhura; shpejt.

Pots mëdha

Nuk ka kufizime lojëra kanë më shumë para në rrezik në krahasim për të kufizuar lojëra dhe fitimet dhe humbjet e mundshme janë shumë më të larta. Nëse ju jeni një lojtar i aftë kjo është në avantazhin tuaj.

Në qoftë se ju keni guximin dhe aftësi, ju mund të marrë një kundërshtar në njërën anë për të gjithë bankroll tij dhe trokas ato të lojës.

Lojtarë të shkathëta kartë, duke luajtur No Limit Texas Holdem Poker kanë potencial shumë më të madh për të bërë më shumë para dhe të fitojë tenxhere të mëdha.

Kjo është arsyeja pse kjo është një lojë shumë më tërheqëse për lojtar serioz për të fituar tenxhere të mëdha.

No Limit zgjedhja e lojtar serioz

No Limit Texas Holdem është një lojë brutale, gabimet ndëshkohen dhe loja lojtarët jep shumë më tepër qëllimin, në aspektin e aftësi dhe aftësinë për të fituar një avantazh psikologjik.Poker Stars Bonus
Tags:
Kategoria: Poker Lajme

Texas Holdem Poker - Si për të fituar Këshilla

E martë, mars 16, 2010 postuar nga sunnyboy 3:17 am
David Lowes pyeti:


Texas holdem poker është edhe një lojë e aftësi dhe fat. Megjithatë, kjo duket të jetë më shumë një lojë e aftësi dhe jo një lojë e fat. Si tjetër mund të shpjegojë të njëjtët njerëz në përgjithësi fituar turnet poker lartë? Në këtë artikull, ne do të shqyrtojë disa faktorëve që kontribuojnë në sukses në lojë e Texas holdem poker.

Strategjitë e suksesshme poker

1) Mbani një fytyrë poker

Nëse kundërshtarët tuaj të parë ju të merrni ngacmuar, ose të mërzitur, kur ju lexoni kartat tuaja, ju jeni aq i mirë sa rrahur. Në mënyrë që të gënjejnë kundërshtarët tuaj, ju kurrë nuk duhet të tregojë ndonjë emocionet.

2) Vetëm të luajë në duart e ngurta

Mos e humbni kohën tuaj duke shkuar të gjithë në, ose vendosur baste të mëdha, në qoftë se të gjithë ju duhet për të mbështetur ju lart është një palë e dy-së. Sure, ju mund të jetë në gjendje të thiktë gjithë herë në një kohë, por çfarë po ju do të bëni kur dikush e quan blof tuaj?

3) Të jetë i durueshëm

Fituar në poker është një maratonë, e saj sigurisht jo një sprint. Në qoftë se ju doni të fitojë, ju duhet të jenë të durueshëm. Shumë lojtarë të bëhen të padurueshëm dhe menjëherë të fillojnë të humbjes. Padurimi çon në basteve të pakujdesshëm dhe të luajë të pakujdesshëm.

4) Mbani emocionet tuaja nën kontroll

Ne të gjithë e humbin pots të mëdha apo të mëdha duart herë pas here. Kur ndodh kjo, ju duhet të mësoni veten për të shërohen sa më shpejt të jetë e mundur. Stand up dhe të marrë frymë thellë, ose të ulen jashtë një dorë ose dy. Recover dhe të kthehemi në lojë sa më shpejt të jetë e mundur.

5) Mëso për të lexuar kundërshtarët tuaj

Ndoshta elementi më i rëndësishëm i poker është aftësia për të lexuar kundërshtarët tuaj. Kur kundërshtarët tuaj shikoni në kartat e tyre për herë të parë, të respektojë gjuhën e trupit, dhe të kërkoni në ****** shprehjet e tyre. A ato duken ngacmuar? A ato duken të tronditur? Në qoftë se ju mund të merrni një lexoni në çfarë kundërshtarët tuaj janë duke menduar, apo ndjenja, ju keni fituar një avantazh të madh.

Nëse ju mund të zotëruar këto strategji poker, ju do të bëhet një forcë që duhet llogaritur me të në çdo tryezë poker. Dështimi për të zotëruar një ose më shumë nga strategjitë e mësipërme do të rezultojë në dështim çdo herë të vetme. Nëse jeni serioz në lidhje t'u bërë një lojtar më të mirë poker, unë kam tri fjalë për ju; praktikë, praktikë, praktikë dhe më shumë.Dasma Drejtoria
Tags:
Kategoria: Poker Lajme